Dwa zdarzenia drogowe z udziałem jednośladów

Ubiegły weekend przyniósł znakomitą pogodę, co zachęciło właścicieli jednośladów do wyjazdu na drogi. Dla dwóch motocyklistów przejażdżka zakończyła się wizytą w szpitalu.

W piątek 8 maja na skrzyżowaniu ulic Traugutta i Ks. Indyka doszło do zderzenia samochodu osobowego z motocyklem. Kierująca samochodem wymusiła pierwszeństwo przejazdu na motocykliście, który po uderzeniu w bok pojazdu przewrócił się na jezdnię doznając urazu klatki piersiowej oraz ogólnych potłuczeń i został zabrany do szpitala. Kierująca samochodem osobowym była trzeźwa, od kierującego motocyklem pobrana została krew do badań na zawartość alkoholu. Wyjaśnianiem zdarzenia zajmują się policjanci z tarnowskiej komendy.

Kolejny wypadek z udziałem motocyklisty miał miejsce w niedzielę 10 maja w Zaczarniu. Przebieg zdarzenia był podobny do tego piątkowego. W tym przypadku powodem zderzenia było nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu kierującemu motocyklem. Motocyklista z urazem miednicy został zabrany do szpitala. Obaj kierujący, którzy wzięli udział w tym zdarzeniu byli trzeźwi. Wyjaśnieniem przyczyn i okoliczności tego zdarzenia zajmą się specjaliści tarnowskiej komendy.

Źródło: Komenda Miejska Policji w Tarnowie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *