Okres wielkanocny na drogach powiatu tarnowskiego

Tegoroczny okres świąteczny w regionie tarnowskim to jeden wypadek, w którym ranny został jeden jego uczestnik oraz dwa pożary budynków, w którym zginięło dwóch mężczyzn.

W piątek 10.04 po godzinie 23.00 w Gromniku miał miejsce groźny wypadek drogowym. Ulica Tarnowska została zablokowana na kilka godzin w związku ze zderzeniem dwóch pojazdów. Na miejsce zostały skierowane służby ratunkowe, które udzielały rannym pomocy medycznej oraz zabezpieczały miejsce zdarzenia, neutralizując rozlane płyny eksploatacyjne pojazdów. Policjanci ruchu drogowego zabrali informacje od świadków zdarzenia oraz zebrali ślady z miejsca wypadku.

Z analizy zebranych informacji wynika, że kierowca osobowego renaulta, 34-letni mieszkaniec powiatu tarnowskiego na łuku drogi stracił panowanie nad swoim pojazdem i zjechał na przeciwległy pas ruchu. Doprowadził do czołowego zderzenia z osobowym seatem kierowanym przez 28-letniego mieszkańca powiatu jasielskiego. W wypadku 34-latek trafił do tarnowskiego szpitala w stanie ciężkim. Została pobrana od niego krew na zawartość alkoholu, a wynik będzie znany dopiero za kilka dni. Niepokojącą informacją jest ta, że miał on cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami. Drugi kierowca w chwili zderzenia był trzeźwy.
Policjanci tarnowskiej komendy ustalają teraz okoliczności oraz przyczyny tego wypadku w ramach prowadzonego postępowania.

Ponadto w okresie świątecznym policjanci odnotowali 10 kolizji drogowych, zatrzymano 4 nietrzeźwych kierujących oraz 5 kierowców straciło swoje prawa jazdy za przekroczenie prędkości powyżej 50 km/h.

W analogicznym okresie zeszłego roku (19-22.04.2019) w garnizonie tarnowskim doszło do 1 wypadku drogowego, w którym jedna osoba została ranna, ponadto było 27 kolizji drogowych, zatrzymano dwóch nietrzeźwych kierowców oraz 9 kierowców straciło swoje prawa jazdy za przekroczenie prędkości powyżej 50 km/h.

Źródło: KMP Tarnów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *